Права дітей

You are here: Хата Правова просвіта Правова просвіта і виховання «Права людини починаються з прав дитини»

«Права людини починаються з прав дитини»

Фінал та святкова церемонія нагородження переможців обласного конкурсу на кращий правовий захід
Огляд-звіт

12 червня 2012 року об 11:00  у приміщенні Херсонського будинку художньої творчості (вул. Суворова, 3) відбувся святковий фінал та нагородження переможців обласного конкурсу на кращий правовий захід «Права людини починаються з прав дитини».

Конкурс проводився на Херсонщині з 11 березня по 1 червня, за рекомендаціями координаційної ради у справах дітей обласної державної адміністрації.

Організатори конкурсу:

Управління культури обласної державної  адміністрації

Департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної державної  адміністрації

Служба у справах дітей обласної державної  адміністрації

Херсонська обласна бібліотека для дітей

Мета конкурсу:

Активізувати правову просвіту та правове виховання дітей і підлітків шкільного віку, сприяти вихованню у зростаючого покоління громадян поваги до закону і права, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки, формування  громадянської позиції та розуміння важливості розбудови правової держави, правового суспільства.

Реалізація конкурсних проектів дозволила виявити творчий потенціал фахівців у різних галузях діяльності – учителів правознавства, шкільних психологів, бібліотечних та соціальних працівників, спеціалістів у галузі права та захисту правопорядку, які за своїми професійними обов’язками організовують правову просвіту та виховання дітей або залучаються до неї. Учасниками конкурсу були розроблені та реалізовані креативні авторські розробки, програми, мультимедійні проекти правової тематики. Долучилися до конкурсу й школярі, запропонувавши власні проекти.

У результаті конкурсу сформовано банк даних таких розробок, до якого буде надано доступ широким колам зацікавлених осіб, шляхом опублікування на порталі правової просвіти «Права дітей» - www.kidrights.kherson.ua (веб-проект Херсонської обласної бібліотеки для дітей).

Всього на розгляд обласного журі надійшло 99 конкурсних проектів, які включають сценарії правових заходів та матеріали, що засвідчують та ілюструють їхнє проведення – фото і відео репортажі, відгуки учасників і публікації у пресі, роздаткові матеріали й електронні презентації, виготовлені для використання під час заходів та за їх підсумками тощо.

Рішенням обласного журі було визначено переможців та номінантів обласного конкурсу «Права людини починаються з прав дитини», які й отримали дипломи переможців конкурсу та пам'ятні подарунки, а саме:

I місце розділили:

- Пендальчук Віктор Михайлович, вчитель інформатики, директор ЗОШ № 1 м.Каховка, за розробку та проведення інтелектуальної правової гри  «Що? Де? Коли?» ;

- Яцук Вікторія Володимирівна, практичний психолог Таврійської спеціальної школи-інтернату, за розробку та проведення правознавчого брейн-рингу «Подорож до країни казок»;

- Митковська Наталія Сергіївна, бібліотекар Олександрівської сільської бібліотеки-філії Каланчацького району, керівник гуртка «Юний книголюб», за розробку та проведення інтерактивної гри «Закон захищає дитинство».

Символічний «гран-прі» конкурсу – статуетку давньогрецької богині перемоги Ніки, за який його переможці змагалися безпосередньо у ході святкового дійства, здобув Пендальчук Віктор Михайлович.

II місце посіли:

- Фірсова Галина Петрівна, заступник директора з виховної роботи, та Шевчук Галина Платонівна, соціальний педагог ЗОШ № 3 м. Нова Каховка, за розробку та проведення  гри «Правовий експрес»;

- Балан Анатолій Вікторович, вчитель правознавства Новотроїцької гімназії, за розробку та проведення  правознавчого брейн-рингу.

III місце журі присудило авторам конкурсних проектів:

- Боброва Любов Семенівна, вчитель правознавства ЗОШ № 5 м. Каховка, за розробку та проведення правового квесту «Знай і захищай свої права»;

- Білоус  Лора Сергіївна, вчитель історії та правознавства Скадовської ЗОШ №3, за розробку та проведення  правової гри «Інтелектуальний марафон».

У окремих номінаціях відзначені розробники та організатори заходів:

Номінація «Системний підхід у правовиховній роботі з молоддю»

- Замма Людмила Олександрівна, вчитель історії та правознавства Роздольненської ЗОШ Каланчацького району,  за розробку та проведення  гри «LG-ЕВРИКА» на тему «Права дітей».

Номінація «Про права у риму»

- Людмила Григорівна Мендришора, бібліотекар Скадовської центральної бібліотеки для дітей, за розробку та проведення конкурсу юних правознавців «Чи знаєш ти свої права?»

Номінація «Свій  погляд»

- Погорєла Ольга Іванівна, бібліотекар Чорноморської сільської бібліотеки Голопристанського району,  за розробку та проведення правознавчих дебатів  «Смертна кара – за чи проти?»

Номінація «Найдопитливіший юний правознавець »

Костюшенко Тетяна,учениця 4 класу  Малоолександрівської  ЗОШ Великоолександрівського району, та  координатори  Ховріна Т.М.,  вчитель молодших класів, Салтан О.В.,  вчитель правознавства за дослідницько-пошуковий міжпредметний проект «Ми всі маємо право на ім’я».

Дипломи та пам’ятні подарунки переможцям вручили представники організаторів конкурсу – Міхеєва Олена Володимирівна, начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації, Мазур Ігор Романович, заступник начальника управління культури облдержадміністрації, Кулькіна Евгенія Петрівна, заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, Попова Наталія Федорівна, заступник директора з наукової роботи Херсонської обласної бібліотеки для дітей, а також члени обласного журі конкурсу та представники організацій-парнерів обласної бібліотеки для дітей – Асламова Тетяна Адамівна, завідувач науково-методичної лабораторії історії, права та етики КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, Марущак Анатолій Петрович, тележурналіст, письменник, директор ТВО «Скіфія» ХОДТРК, Кличановський Андрій Ігоревич, заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання Херсонського обласного центру зайнятості, Лісова Ганна Валеріївна, директор книготорговельної мережі «Учбова книга», Гельфандбейн Леонід Семенович, директор торговельної мережі офісного та канцелярського приладдя «БюроКрат».

На святковий фінал були запрошені усі учасники конкурсу, а також студенти-правознавці, вихованці обласної школи-інтернату.

Театралізована постановка «Правовий Олімп» здійснена працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей.

Виступ Максима Падалки, учня Дмитрівської школи Каховського району, із віршованою промовою «Якби я став президентом…», створеною юним поетом і оратором спеціально для «конкурсного» шкільного правознавчого заходу, сподобався і дорослим, і юним глядачам.


Святковий настрій допомогли створити солісти та дитячі творчі колективи: Аліна Деордіца (вокал); клуб спортивного бального танцю «Адеона» (керівник Сніжана Бережна) - солісти Анна Плутахіна та Олександр Ільїн, Дарія Новицька і Тарас Тахтай-Сорокін; клуб спортивного танцю «Біоритми» (керівник Аліна Лушкіна).

Обласне журі конкурсу:

Олійник Т.Г., в. о. начальника відділу систематизації законодавства, правової освіти та роботи Головного управління юстиції у Херсонській області, за згодою, голова журі;

Звягінцева Н.Д., завідувач відділу бібліотечного прогнозування та інновацій Херсонської обласної бібліотеки для дітей, секретар журі;

Русаль Р.М., начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Херсонській області, за згодою;

Асламова Т.А., завідувач науково-методичної лабораторії історії, права та етики КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, за згодою;

Бурковська Н.В., головний спеціаліст служби у справах дітей  облдержадміністрації;

Сміхун Н.А., головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації;

Ракша А.Б., головний бібліотекар Херсонської обласної бібліотеки для дітей

***

Фоторепортаж зі свята - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.578174542226577.1073741925.201038439940191&type=1

Панорамна презентація ілюстративних матеріалів із конкурсних робіт фіналістів - http://vbpi.blogspot.com/2013/06/blog-post_606.html

Публікація на веб-сайті управління культури - http://www.uct.artkavun.kherson.ua/home.htm?n=766&ps=0

Відеорепортаж зі свята - на каналі Херсонської ОБД: http://www.youtube.com/watch?v=KSrJQbmMw4w

Друк PDFХЕРСОН – Золоті сторінки
Copyright © Права дітей 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.