Права дітей

You are here: Хата Правова просвіта Правовий лекторій "Орієнтир"

"Орієнтир"

Чи знаєш ти свої права?

Друк PDF

Саме таку назву мав правовий аукціон, на який завітали сьогодні учні 9-х класів гімназії №6 до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Для участі в інтелектуально-правовому змаганні учасники були об'єднані у команди - "Феміда" та "Юстиція". Тож старшокласники не тільки змогли продемонструвати свої знання, а ще й заробили умовні гроші – ВІПи - "валюту інтелектуальну правову".

 

 

 

Нараховували їм "валюту" члени журі – справедливі, всезнаючі та непідкупні: головний спеціаліст Суворовського районного управління юстиції Пуняк Вікторія Романівна та головний бібліотекар читальної зали Чернієнко Юлія Миколаївна.

 

 

 

Детальніше...

Правові ігри

Друк PDF

14 грудня о 10-00 у школі № 48 9-класники стали учасниками правової гри «Юридична консультація», під час якої школярі пройшли відбір і стали представниками двох команд «Юридична консультація» та «Адвокатське бюро». Правова гра пройшла в рамках Тижня права.Учасники команд дізнались про те, якими якостями та знаннями повинні володіти юристи та адвокат. Під час завдання «Вправний юрист» учні складали з пазлів правові терміни та дізнавались від ведучої головного бібліотекаря ХОБД Вікторії Сломчинської, що вони означають. Потім юні правознавці класифікували правопорушення і визначали міру покарання за скоєний злочин.

Перемогла команда «Адвокатське бюро».

Таку назву отримав турнір правознавців, що відбувся сьогодні у Херсонському музичному училищі.

У турнірі змагались першокурсники. Об'єднавшись у дві команди, юні знавці законів долали завдання у чотирьох категоріях - "Бліц", "Трудове право або як стати працівником", "Злочин і кара" та "Юридична математика".

Детальніше...

З 6 по 11 грудня в Україні проходив Всеукраїнський тиждень права. Не залишилась осторонь і Херсонська обласна бібліотека для дітей. До тижня права співробітники всіх відділів підготували низку цікавих заходів."Знай свої права, виконуй свої обов'язки" - так називається урок-роздум, який підготували бібліотекарі сектору періодичних видань для учнів 5-их, 6-их класів школи № 48. Відділ інтернет-послуг створив для учнів ліцею, журналістики та права веб-задачник "Авторське право і мережа" та правовий веб-дайджест "Права дітей в Інтернеті". У відділі мистецтв грались у медіа-гру "Мистецтво бути правим". Найменші школярики зробили перші кроки у правознавстві під час заходу "Я люблю свою країну, де маю право на ім'я і на родину".

Вже 10 років у книгозбірні успішно працює правовий лекторій "Орієнтир", який в рамках Тижня права запропонував серію різноманітних заходів.
Учні школи №50 орієнтувались "У королівстві Феміди" за допомогою юридичного компасу.

Члени літературної студії "Контур" стали активними учасниками ситуативного тренінгу "Межа закону". Дві команди дев'ятикласників школи №32 змагались під час літературно-правової гри. Всім знайома гра хрестики-нулики, але у правові хрестики-нулики вони грали вперше. Діти розплутували складні кримінальні справи в літературних творах, розв'язували юридичні задачі та дізнались "формулу безпеки".

 

А в читальній залі розгорнулась книжкова виставка веб-сайт "Твої права on-line", яка допомагає юним користувачам краще вивчити свої права.

 

 

Бібліотекар відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів
Вікторія Сломчинська

 

Фоторепортаж

25 квітня 2009 в читальному залі Херсонської ОБД за програмою клубу-лекторію "Орієнтир" відбувся брейн-ринг "Іменем Закону!". Учасники змагання - учні 9-х класів школи № 34 - отримали нагоду поглибити свої знання законів та права і навіть продемонструвати, як їх використають на практиці. Найактивніші, ті, хто у відбірковому раунді розгадали електронні кросворди, сформували дві команди - "Феміда" та "ПравоЗНАВЦІ". Команди пройшли через складні випробування - бліц-турнір, екстренну юридичну консультацію, "перехресний інтелектуальний двобій". З рахунком 105:90 перемогли "ПравоЗНАВЦІ". А судді хто? - запитаєте ви. Компетентне журі, до складу якого входили старший інспектор патрульної служби управління громадської безпеки УМВС України , старший лейтенант міліції Олена Олександрівна Соколова, завідуюча відділом обслуговування 5-9 класів Вікторія Вікторівна Сломчинська та головний бібліотекар Оксана Вікторівна Білоус.

 

Експорт RSS

feed-image Feed Entries


ХЕРСОН – Золоті сторінки
Copyright © Права дітей 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.