Права дітей

You are here: Хата Правова просвіта

Правова просвіта і виховання

Права дітей у цифровому середовищі

Друк PDF

4 липня 2018 року Рада Європи прийняла нову Рекомендацію «Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі».

Документ містить вказівки щодо необхідності розроблення, втілення і моніторингу державами-членами Ради Європи комплексного стратегічного й скоординованого підходу, а також узгоджених дій і ефективної співпраці на національному та міжнародному рівнях щодо поваги, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі. Згідно із Стратегією Ради Європи про права дитини (на 2016-2021 роки) і Стратегією управління Інтернетом Ради Європи (на 2016-2019 роки) права дитини в цифровому середовищі визначено як один із найбільш пріоритетних напрямів.

У сьогоднішньому світі цифрове середовище у безліч способів формує життя дітей, створюючи можливості й ризики для їхнього благополуччя та втілення прав людини.

Неякісний або ж обмежений доступ до цифрового середовища може вплинути на здатність дітей повною мірою втілювати свої права людини. Державам слід вживати відповідних заходів для того, щоб всі діти мали адекватний, доступний та надійний доступ до пристроїв, підключення, послуг і контенту, які спеціально призначені для дітей; у спеціальних публічних просторах такий доступ має бути безоплатним.

Водночас, слід уживати спеціальних заходів для захисту малолітніх дітей від передчасного впливу цифрового середовища.

Дітям і їхнім представникам повинні бути забезпечені доступні,  відкриті й прийнятні для дітей способи подання скарг та пошуку судових і позасудових засобів відшкодування.

 

Оригінальний текст Рекомендації CM/Rec(2018)7 англійською мовою доступний за посиланням.

Неофіційний переклад Рекомендації  українською мовою - за посиланням.

Фінал IV обласного конкурсу правових заходів

Друк PDF

 

"Правовий аукціон" для старшокласників

Друк PDF

В рамках Всеукраїнського тижня права учні старших класів школи № 30 стали учасниками "правового аукціону". Захід провели працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

Діти об’єднались у дві команди: «Феміда» і «Юстиція». Їх очікували завдання у 5 турах:

1тур. Розв’язували «Термінологічний кросворд», за що отримали стартовий капітал – 20 ВІПів.

2 тур. «Ювілейний».

В цьому році виповнилось 25 років, як була ратифікована Конвенція ООН про права дітей в Україні. Тож для кожної команди було запропоновано 5 запитань по Конвенції.

3 тур.Трудові права, які потрібно знати дітям для того, щоб не потрапити у тенета рабства. Тож юні правознавці добре впорались із завданнями цього туру та за кожну правильну відповідь отримували по 1 ВІПу.

4 тур. Кримінальна ситуація або скільки «коштує» злочин. Учні повинні були класифікувати правопорушення і розкласти картки з запропонованими ситуаціями у два стоси: злочини та проступки.

5тур. Ребуси. Кожна команда спробувала розшифрувати по п’ять ребусів з правової тематики, за що додала до своєї кишені ще по п’ять ВІПів.

З рахунком 41:40 перемогла команда «Юстиція», за що отримала диплом.

Завідуюча відділом обслуговування учнів 5-9 класів Вікторія Сломчинська.

«Великі права маленької людини»

Друк PDF
У Новокаховській міській бібліотеці для дітей триває  Тиждень права.
Зранку 7 грудня до  молодшого відділу  завітали  учні  3-В класу гімназії. Діти знайомились з квіткою права і квіткою обов’язків.  Пригадали значення слів «держава» і «конституція». За допомогою електронної  презентації згадали казки, в яких порушують права казкових героїв. Найбільше симпатій були віддані Попелюшці і Каю.
А потім ми помандрували на острова  Права і обов’язків, та  Острів беззаконня. І розплутали правову заморочку,  яка не дозволяла нам повернутися  додому.
Після третьокласників до бібліотеки завітали  учні 2-В класу  на «Казкову абетку» прав дитини. Другокласники також відправились у казкове королівство. Вірно вгадали всі казки по ілюстраціям. Подивились електронну  презентацію: « Порушення прав маленької людини» і  дали  вірні відповіді на ситуації: «Якби зі мною стався випадок…»
Так за допомогою правової гри діти засвоїли такі поняття: як «право», «обов’язок» ,«відповідальність».
Учасниками Тижня права у відділі для  учнів 5-9 класів стали  гімназисти. 6 грудня до читальної зали завітали восьмикласники, учні IV(8)-А класу, щоб стати учасниками правової гри «Прийшла пора за все відповідати».

Вивчати право як шкільний предмет наші юні гості розпочнуть із наступного року, а сьогодні ми знайомили їх з правовими документами, в яких закріплені права дітей, та запропонували пройти тестування, відповісти на питання вікторини, спробувати розв’язати непрості ситуації та відгадати, що заховано у «чорній» скриньці.

З учнями ІІ (6)-Б класу гімназії, 7 грудня ми вивчали ази правової абетки «Я маю право»,  говорили про права і обов’язки, вивчали Конвенцію про права дитини, яка була проголошена в 1989 році Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні  ратифікована в 1991 році.
Також переглянули електронну презентацію про значення імені в житті людини і ставлення до імен різних народів світу.  Пограли у веселу гру «Ми і наші імена».
Крім того, діти мали змогу взяти участь у правових конкурсах та вікторинах - і на прикладі літературних героїв повторили свої права й обов’язки.
За матеріалами блогу Новокаховської міської бібліотеки для дітей: http://detskbiblionk.blogspot.com/

Про місцеве самоврядування - для школярів

Друк PDF

Напередодні відзначення Дня місцевого самоврядування у стінах Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки зібралися учасники Всеукраїнського уроку місцевого самоврядування.


Організатором заходу виступила Асоціація міст України. Урок проходив у веб-форматі. Більше 200 шкіл всієї країни брали участь у розмові, серед них і Херсонська багатопрофільна гімназія №20 та Херсонська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №12, учні яких брали участь в уроці безпосередньо в бібліотеці.
Відкритий урок проводили  Віце-премʼєр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  Геннадій Зубко та Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко, а також Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.


Учасники Всеукраїнського уроку місцевого самоврядування мали можливість ставити запитання до представників влади у режимі он-лайн –у коментарях до відеотрансляції.

Експорт RSS

feed-image Feed Entries


ХЕРСОН – Золоті сторінки
Copyright © Права дітей 2018

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.